JBL STAGE 250WL - vestavný reproduktor, 2 x 5,25"- 120 W bílý - obdélník

Cena
7 490 Kč s DPH

Výrobce
JBL

Kód produktu
jbl-stage-250wl-vestavny-reproduktor-2-x-5-25-120-w-bily-obdelnik

Dlouhodobě nedostupné Sledovat dostupnost
Nakupte se slevou až 10%.
v akci LÁSKY ČAS s kódem "třešeň"
::: více o akci zde :::

Dvoupásmový vestavný reproduktor s duálním 5,25" reproduktorem. Více

 

Dvoupásmový vestavný reproduktor s duálním 5,25" reproduktorem vhodný pro hlavní kanály


  

Vynikající zvuk, neviditelný profil a inspirativní design jsou některé z předností vestavných reproduktorů JBL z řady STAGE. Tyto reproduktory představují synonymum pro dokonalost a jsou zárukou vynikajících zvukových kvalit.

  

Řada vestavných reproduktorů JBL STAGE se vyznačuje téměř neviditelným, přetíratelným profilem bez rámečku, který zůstane nenápadným v každém umístění. Robustní a spolehlivý design doplňuje speciální držák XL-2, který zajistí pevné uchycení při instalaci do jakékoli stěny nebo stropu až do tloušťky 5 cm. Speciální konstrukce mechanického uchopení držáku XL-2 minimalizuje vibrace a zlepšuje reprodukci zvuku. Reproduktory mají velmi univerzální využití pro kompletní aplikace v domácnostech, divadlech, ve školních učebnách nebo podnikových prezentačních místnostech.

 

JBL STAGE 250WL - není vidět, ale dobře slyšet

 

Díky dvoupásmové konstrukci se dvěma 5,25" (130 mm) basovými reproduktory je nástěnný reproduktor Stage 250WL optimálním řešením jako hlavní kanály v systému domácího kina. Vizuálně diskrétní mřížka bez viditelného rámečku a snadná instalace jsou předpoklady pro to, aby tyto reproduktory byly pouze slyšet a ne vidět. Technologie speciálně tvarované ozvučnice a design výškového reproduktoru s akustickou čočkou zaručují vynikající zvukové výsledky, čistotu a přesnost v celém zvukovém spektru. Komponenty výhybky jako jsou prémiové tlumivky se vzduchovým jádrem a síťové komponenty s mylarovým kondenzátorem zajišťují, že zvuk zůstane dynamický a přesný za všech okolností. 

   

Dvě pásma pro věrný zvuk

 

Stage 250WL je osazený dvěma 5,25" (130 mm) polycelulózovými kuželovými basovými reproduktory a jedním 1" (25 mm) výškovým reproduktor s hliníkovou kalotou s předsazenou akustickou čočkou. Dělící kmitočet je nastaven na 2100 Hz a o hladký přechod mezi pásmi se stará výhybka s prémiovými tlumivkami se vzduchovým jádrem a síťové komponenty s mylarovým kondenzátorem, které  zajišťují, že zvuk zůstane dynamický a přesný za všech okolností Reproduktor má široký rozptyl a prezentuje zvuk s množstvím detailů při všech poslechových úrovních v širokém poli i mimo poslechovou osu.

 

Hlavní rysy

 • 2-pásmový vestavný reproduktor vhodný pro hlavní kanály
 • Doporučený výkon zesilovače 20 - 120 W
 • Široký rozptyl zvuku
 • Vynikající zvukové kvality v celém zvukovém spektru
 • Snadná a bezproblémová instalace
 • Cena za kus
 • Bílá přetíratelná magneticky uchycená mřížka

 

Obsah balení

 • Reproduktor
 • Krycí mřížka
 • Uživatelská příručka
 • Šablona pro vyříznutí otvoru

 

O značce

Již více než 70 let dodává JBL produkty, které jsou příkladem špičkové technologie a vysoké odbornosti získané díky vedoucí roli v profesionální reprodukci zvuku. JBL je synonymem pro precizní, přirozeně artikulovaný zvuk a jejich výrobky jsou preferovány a využívány mnoha prestižními nahrávacími studii, luxusními kluby, kinosály nebo slouží pro ozvučení živých vystoupení v koncertních sálech nebo na sportovních stadionech. Reproduktory JBL jsou navrženy pro ty, kteří nedělají dělat kompromisy ať již ve studiu, doma nebo na cestách.

  

 

POSTUP INSTALACE REPRODUKTORU


 

1. Vyjměte vestavěný reproduktor z obalu. Součástí dodávky je i papírová šablona pro vyřezání montážního otvoru. Přidržte tuto šablonu na místě, kam chcete instalovat reproduktor, a pomocí tužky nakreslete obrys podél okraje šablony.

 

2. Vyvrtejte jeden nebo více otvorů podél vnitřního okraje naznačené čáry. Pro čtvercové nebo obdélníkové reproduktory je vhodné vyvrtat čtyři otvory, zatímco pro kulatý reproduktor bude pravděpodobně stačít jediný otvor.

 

3. Pomocí přímočaré pily řežte podél okraje obrysu tak, aby vám vznikl rovný, kulatý otvor. Stěna nebo strop na který je reproduktor instalován musí mít dostatečnou nosnost aby unesl hmotnost reproduktoru a tloušťku 13 mm – 51 mm.

 

4. Nyní pevně uchopte vestavěný reproduktor a sejměte z něj mřížku (na místě ji drží pouze magnet).

 

5. Připojte reproduktorový kabe na příslušné reproduktorové terminály. Při zapojování dodržujte správnou polaritu.

 

6. Umístěte vestavěný reproduktor do vyřezaného otvoru a utáhněte šrouby. Tím se svorky na zadní straně reproduktoru automaticky otočí zpět a přichytí reproduktor na místě v otvoru.

 

7. Pokud chcete, můžete mřížku přetřít i barvou - ideální je využít vhodnou barvu ve spreji, nebo běžnou malířskou interiérovou barvu.

 

8. Chcete-li odstranit reproduktor nebo natřít mřížku, nezapomeňte nejprve mřížku sejmout.z reproduktoru - drží ji pouze magnet


 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

Nominální impedance: 4 Ω

Doporučený výkon zesilovače (RMS): 20 - 120 W

Frekvenční odezva: 52 kHz – 25 kHz (- 6 dB na ose)

Citlivost reproduktoru: 91 dB

Basový reproduktor: Duální 5,25" (130 mm) polycelulózová kuželová membrána

Výškový reproduktor: 1" (25 mm) s hliníkovou kalotou a akustickou čočkou ve zvukovodu HDI™

Rozměry montážního otvoru: 460 x 162 mm

Rozměry instalovaného reproduktoru včetně mřížky: 496 x 194 mm

Montážní hloubka: 96 mm