Cena
37 990 Kč s DPH

Výrobce
Focal

Kód produktu
FOCAL-ARIA-EVO-X-NO1

EAN
3544052801095

Hmotnost
8.5 kg

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Aria Black High Gloss
Aria Black High Gloss
Aria Prime Walnut
Aria Prime Walnut
Aria Moss Green High Gloss
Aria Moss Green High Gloss

pár
Nakupte se slevou až 10%.
v akci HUSÍ KŮŽE s kódem "reakce"
::: více o akci zde :::

Aria Evo X N°1 si zachovává podstatu 2-pásmového regálového reproduktoru - výkonný a prostorově úsporný. Řada Aria Evo X nabízí sofistikovanou kvalitu zvuku, elegantní design a vysoce kvalitní materiály. Více

Aria Evo X N°1

Dvoupásmový regálový reproduktor z nové řady Aria Evo

Konstrukce

Aria Evo X N°1 si zachovává podstatu 2-pásmového regálového reproduktoru - výkonný a prostorově úsporný. Řada Aria Evo X nabízí sofistikovanou kvalitu zvuku, elegentní design a vysoce kvalitní materiály.

Kompaktnější než kdy předtím se snadno a diskrétně vejde do místností, jako je kancelář nebo malý obývací pokoj, ať už na stojanu nebo bez něj (k dispozici jako volitelná výbava). Jeho měnič středního/basového reproduktoru vám umožní ocenit všechny kvality kužele Flax, exkluzivní technologie Focal, produkující bohatý a přirozený zvuk. Díky TAM tweeteru, další inovaci Focal, jsou výšky přesné a jemné.

Focal Aria Evo X - konstrukce
Focal Aria X - hedvábně hladké výšky

Hedvábně hladké výšky

Inovace Focal, vyrobený ve Francii, TAM tweeter nabízí široký úhel rozptylu a větší definici zvuku, bez směrovosti. Skládající se z hliníkovo/hořčíkového obráceného kupolového kuželu ve tvaru písmene „M“ poskytuje bezchybnou harmonickou rovnováhu a detailní výšky působivé jemnosti a jasnosti.

Design a povrchová úprava

Reproduktory v řadě Aria Evo X (sloupové, regálové a středové) jsou k dispozici ve třech povrchových úpravách: Black High Gloss, Prime Walnut a Moss Green High Gloss. Kombinace předních panelů s koženým efektem s těmito povrchovými úpravami dodává produktům skutečný charakter a sofistikovanost. Magnetické mřížky dodávané s reproduktory zajišťují ideální a diskrétní integraci do jakéhokoli obytného prostoru.

Focal Aria Evo X - provedení
Focal Aria Evo X - střední pásmo

Perfektně definovaný střední rozsah

TMD surround s harmonickým tlumičem je patentovaná Focal inovace, která zlepšuje středy a eliminuje všechny vibrace. Zvládnutí středního pásma je závislé na surroundu, který leží mezi pevným rámem reproduktoru a mobilním kuželem (membránou). Díky odborným znalostem akustických inženýrů ve Focalu našli odpověď v technologii TMD (Tuned Mass Damper), která stabilizuje prostorový zvuk, aby ještě více homogenizovala zabarvení a vytváří zvukovou neutralitu.

Lněné membrány

Flax cone, patentovaný společností Focal a vyrobený v našich dílnách, je sendvič z francouzského lněného vlákna mezi dvěma vrstvami skleněných vláken. Splňuje všechny kritéria pro výbornou membrán: je lehká pro dobrou dynamiku, pevná pro podporu basů a tlumení pro neutrální a přirozený zvuk bez zabarvení. Reprodukuje také bohaté střední pásmo a je neuvěřitelně přesný v nízkých frekvencích.

Focal Aria Evo X - lněné membrány

Stojan pro Aria Evo X N°1

Aria Evo X stand Tyto stojany s výškou 24” (60,3 cm) jsou určeny pro reproduktor Aria Evo X N°1. Umožňují vám zvednout a předvést reproduktor, který se připevňuje k černé saténové kovové desce. Tyto stojany z matného černého hliníku, které jsou k dispozici jako volitelný doplněk, zahrnují průchod kabelu pro optimální připojení a diskrétní instalaci. Stylové a stabilní jsou spárovány s elegantním černým lesklým podstavcem z tvrzeného skla.

Hlavní výhody

• Mebrány z lněného vlákna
• TMD® surround
• Hliníkový/hořčíkový výškový reproduktor TAM s obrácenou kupolí tvaru „M“.
• Reproduktorové měniče vyvinuté a vyrobené ve Francii
• Přední panel s koženým efektem

Specifikace

Typ

 • 2-pásmový regálový reproduktor s předním bassreflexem

Měniče

 • 6,5" (16,5 cm) Flax bass/středy s TMD® surround
 • Hliník/hořčík TAM výškový reproduktor s obrácenou kupolí tvaru „M“.

Frekvenční odezva (+/-3dB)

 • 55Hz - 30kHz

Frekvenční odezva při -6dB

 • 47Hz

Citlivost

 • 89,5 dB

Doporučený výkon zesilovače

 • 25 - 120W

Nominální impedance

 • 8 Ω

Minimální impedance

 • 4,6 Ω

Dělicí frekvence

 • 2800 Hz

Rozměry (VxDxH)

 • 39 x 22,5 x 28 cm

Hmotnost

 • 8,5 kg

Parametry
Výška (mm) 390
Šířka (mm) 225
Hloubka (mm) 280
Bassreflex Přední
Frekvenční rozsah od 55
Frekvenční rozsah do 30000
Citlivost (dB) 89,5
Doporučený výkon zesilovače (W) 25 - 120