Novinka k 30. výročí značky - Pro-Ject Debut PRO S

Jubilejní gramofon k 30. výročí společnosti Pro-Ject s raménkem typu S a osazeným přenoskou Pick it S2 C


Debut PRO S je milníkem pro příští desetiletí: Kultovní produkt, který oslavuje velký úspěch analogové reprodukce hudby.

V roce 2021 značka Pro-Ject završila velmi úspěšných 30 let od založení a při této příležitosti představila model gramofonu DEBUT PRO, který nastavuje nové standardy kategorii vstupných Hi-Fi gramofonů. Jak pravděpodobně správně tušíte, tak se jedná o upravenou verzi Debut PRO. 

Project Debut PRO S

Mezi přednosti patří hlavně nové raménko typu S, které se nám velice líbí a které je zároveň doplněné o stylovou přenosku, která vznikla ve spolupráci s firmou Ortofon. Běžně tuto přenosku vyráběl Pro-Ject jenom v stříbrném provedení, ale nyní to opravdu dává smysl. Samozřejmě používá Debut PRO S těžší talíř z modelu Debut PRO s vnitřním tlumením TPE. Celý gramofon působí hodnotně, moderně a elegantně. 

Jediné, co si myslím, že by Pro-Ject mohl ještě u řady Debut všeobecně vylepšit je systém aretace raménka, které na mě působí zbytečně tuze což by u gramofonů v hodnotě nad 15000 Kč mohlo být lepší. Stejné platí o tuhém chodu pantů krytu.

Tento počin od Pro-Jectu se mi hodně líbí a oceňuji snahu a provedení. Postupně se daří Pro-Jectu vylepšovat design původního NC500 od Tesly k nepoznání.

Martin Fecík, editor
hifion.cz s.r.o.

Doporučené produkty1